سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

ltms.medu.ir – سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان معلمان آموزش و پرورش + آموزش

3.6/5 - (8 امتیاز)

ضمن خدمت چیست

آموزش ضمن (حین) خدمت از لحاظ سازمانی به آن آموزشی گفته می‌شود که پس از استخدام فرد در سازمان صورت می‌گیرد و هدف از آن آماده‌سازی افراد برای اجرای بهتر مسئولیت‌هایشان و بهبود توانایی‌ها و مهارت‌های آنان است. آموزش ضمن خدمت به صورت امروزی ابتدا در جوامع غربی در سده ۱۴ خورشیدی آغاز شد.

مزایای ضمن خدمت فرهنگیان

در انتهای هر سال کارگزینی ادارات نواحی مختلف آموزش و پروش ، گزارش ضمن خدمت را از سایت ltms.medu.ir دریافت و در فیش حقوقی فرهنگیان اعمال می کند. در واقع هر یک ساعت ضمن خدمت ، شامل نیم امتیاز است که در حق شاغل و در حکم کارگزینی محاسبه می گردد که افزایش حقوق را در پی دارد.

حداکثر ساعات قابل اعمال در حکم کارگزینی 1000 ساعت یعنی 500 امتیاز است که با زیاد شدن سابقه کار ، افزایش می یابد.

 1. هر ساعت ضمن خدمت نیم امتیاز دارد .
 2. حداکثر ساعات قابل اعمال در حکم کارگزینی ۱۰۰۰ ساعت یعنی ۵۰۰ امتیاز است .
 3. هرسال حداکثر ۲۵۰ الی ۳۰۰ ساعت برای سازماندهی قابل اعمال است .
 4. مازاد بر 1000 ساعت ضمن خدمت افزایش امتیازی در حکم را شامل نمی شود.
 5. هر سال برای ارزشیابی ۴۰ ساعت لازم است.
 6. چون این امتیاز در حق شاغل اعمال میشود فقط در پایان سال یعنی در حکم فروردین اعمال میشود.
 7. برای اعمال رتبه بندی حرفه ای (پایه ،ارشد،خبره،عالی) به ترتیب ۱۸۰،۱۵۰،۱۲۰،۱۰۰ساعت بین دورتبه لازم است.
 8. این کار به صورت سیستمی انجام میشود ، یعنی در پایان سال سیستم کارگزینی ضمن خدمت ها را از سامانه ltms دریافت و اعمال میکند ،بنابراین احتیاج به مراجعه ندارد.

پس به طور خلاصه ضمن خدمت فرهنگیان جهت حداکثر 1000 ساعت و 500 امتیاز برای اعمل در حق شاغل فیش حقوقی، کسب رتبه و طبقه و شرکت در رتبه بندی و امتیاز ارزشیابی و سازماندهی سالیانه مورد نیاز است.

سامانه ضمن خدمت معلمان و فرهنگیان ltms.medu.ir

تنها مرجع رسمی و قانونی ضمن خدمت فرهنگیان آدرس اینترنتی ltms.medu.ir می باشد. هر ساله با هدف ارتقا دانش و سطح علمی معاونین پرورشی، دبیران، مدیران، آموزگاران، هنرآموزان، کادر اداری مدرسه و کارکانان اداری، وزارت آموزش و پرورش دوره های ضمن خدمت فرهنگیان را برگزار می کنند و معلمان و کارکنان در صورت داشتن شرایط و شامل شدن دوره باید در زمان مقرر به سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir مراجعه کنند و ضمن مشاهده و ثبت نام دوره های مختلف، بر اساس رشته تحصیلی و پایه تدریس در آزمون دوره ضمن خدمت برگزار شده شرکت نمایند و با کسب حداقل نمره 12 از 20 این دوره ها را سپری و گواهی دوره ضمن خدمت را دریافت کنند.

برای ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir روی لینک زیر کلیک کنید

بخش های مختلف سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir

آزمون های پرسنل – فراگیران – کارشناسان – مدیر دوره – مدیران مدارس – تیم ارزیابی شایستگی و سنجش صلاحیت – دانش آموزان – بازرسان حوزه ها – نیروهای مدارس خارج از کشور – نیروهای مدارس غیردولتی – انجمن های علمی و آموزشی معلمان – فهرست دوره های ضمن خدمت – ورود متقاضیان مدرسی – مدرس دوره – ثبت نام متقاضیان مدرس – موسسات دارای مجوز – پنل موسسات – سرویس های میز خدمت – لینک های مهم – نظر سنجی عمومی – تابلوی اعلانات عمومی – فراموش کردن رمز فراگیران – فراموش کردن رمز مدیران مدارس – پیشنهادات و انتقادات – گزارشات مردمی

زمانبندی ثبت نام و برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان

لیست دوره های ضمن خدمت فرهنگیان توسط مرکز مدیریت یادگیری هر یک از ادارات استان ها منتشر می شود و فراگیران جهت اطلاع از دوره های آموزشی فعال باید بخش ضمن خدمت سایت فرهنگیون و یا بخش دوره های فعال سایت ltms.medu.ir را بررسی نمایند.

لیست دوره های ضمن خدمت فعال برای تمامی استان ها

بر روی استان مورد نظر کلیک کنید

آموزش سامانه ضمن خدمات معلمان و فرهنگیان ltms.medu.ir

در ادامه با آموزش کامل ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir ، ثبت نام دوره های فعال، ورود به آزمون دوره ثبت نام شده، انجام آزمون و دریافت گواهی دوره ضمن خدمت با ما همراه باشید

ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان

به وب سایت ltms.medu.ir مراجعه کنید. جهت ورود به سایت ضمن خدمت بر روی آیکون فراگیران کلیک کنید.

 1. کد ملی خود را در بخش نام کاربری وارد کنید
 2. رمز عبور خود را در بخش رمز وارد کنید
 3. کد امنیتی را وارد کنید
 4. روی ورود به سامانه کلیک کنید

توجه: در صورتی که رمز عبور ندارید میتوانید به بخش فناوری اطلاعات اداره مراجعه کنید و یا از طریق بخش فراموشی رمز عبور سامانه ضمن خدمت، رمز عبور جدیدی برای خود تعریف کنید، آموزش بخش فراموشی رمز عبور سامانه ضمن خدمت در انتهای همین مقاله ارائه شده است.

ثبت نام دوره ضمن خدمت فرهنگیان

بعد از ورود به سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir از منوی سمت راست بر روی ثبت نام در دوره ها کلیک کنید، به صفحه دوره های فعال منتقل خواهید شد، در صورتی که هیچ دوره ای فعال نباشد پیغام هیچ دوره ای برای ثبت نام وجود ندارد را مشاهده خواهید کرد، در صورتی که لیست دوره های فعال جهت ثبت نام را مشاهده میکنید، دوره مورد نظر را انتخاب کنید و با کلیک بر روی ادامه جهت انتخاب کلاس، کلاسی که دارای ظرفیت خالی است را انتخاب و ثبت نام خود را تکمیل کنید. به این ترتیب شما ثبت نام دوره مورد نظر را کامل انجام داده اید و دوره ضمن خدمت مورد نظر به لیست دوره های ثبت نام شده شما اضافه شده است

مشاهده محتوای ضمن خدمت فرهنگیان

بعد از ثبت نام دوره ضمن خدمت مورد نظر، از منوی سمت راست بر روی گزینه دوره های ثبت نام شده کلیک کنید، به صفحه دوره های ثبت نام شده منتقل خواهید شد در این صفحه دوره های ضمن خدمتی که ثبت نام نموده اید قابل مشاهده است، بر روی ورود به کلاس کلیک کنید، به صفحه دوره منتقل خواهید شد، حالا میتوانید با انتخاب گزینه محتوی دوره به منابع و محتویات دوره ضمن خدمت دسترسی پیدا کنید.

انجام آزمون ضمن خدمت فرهنگیان

برای هر دوره ضمن خدمتی که در سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir تعریف میشود، زمان مشخصی برای شرکت در آزمون در نظر گرفته شده که با توجه به کلاسی که در آن ثبت نام میکنید متفاوت است. با توجه به تاریخ مشخص دوره ضمن خدمت که از بخش ورود به کلاس قابل مشاهده است میتوانید وارد بخش آزمون دوره ضمن خدمت شده و در امتحان دوره شرکت نمایید، مراحل شرکت در آزمون دوره ضمن خدمت همانند مشاهده محتوای دوره انجام می شود، انتخاب گزینه دوره های ثبت نام شده از منوی سمت راست، کلیک بر روی گزینه ورورد به کلاس، کلیک بر روی گزینه آزمون دوره و در صورتی که زمان آزمون شما فرا رسیده باشد، کلیک بر روی گزینه ورود به آزمون و ورود به صفحه سوالات آزمون دوره ضمن خدمت. توجه کنید که برای هر آزمون 20 سوال در نظر گرفته شده و برای پاسخ دهی به سوالات نیز 20 دقیقه فرصت دارید. هنگام آزمون از رفرش کردن صفحه، رفتن به صفحه قبلی و بستن مرورگر خودداری کنید، زیرا ممکن است که صفحه آزمون بسته شده و دیگر قادر نباشید که در آزمون شرکت نمایید.

کسب حداقل نمره 12 برای ثبت دوره در لیست دوره های ضمن خدمت شما الزامی است، پس با دقت به سوالات پاسخ دهید، میتوانید سوال و جواب های دوره های ضمن خدمت مختلف را از بخش ضمن خدمت سایت فرهنگیون دریافت کنید.

فراموشی و بازیابی رمز عبور سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان ltms.medu.ir

اگر به هر دلیلی رمز عبور خود برای ورود به سایت سامانه ضمن خدمت فرهنگیان را فراموش کرده ایم میتوانید با ورود به سایت ضمن خدمت ltms.medu.ir از صفحه اصلی سایت بر روی گزینه “فراموش کردن رمز فراگیران” کلیک کنید. به صفحه “بخش فراموش کردن رمز فراگیران” منتقل خواهید شد. در این صفحه با وارد کردن کد ملی، کد پرسنلی، شماره همراه (شماره همراهی که در پرونده پرسنلی شما در اداره آموزش و پرورش ثبت شده) و کد امنیتی و کلیک بر روی گزینه ورود به سامانه به صورت موقت صفحه ضمن خدمت شما در دسترستان قرار می گیرد. از منوی سمت راست بر روی گزینه تغییر رمز کلیک کنید و در صفحه تغییر رمز، رمز عبور جدید خود را که حداقل شامل 8 کاراکتر است تعریف کنید و در کادر تکرار کلمه رمز، مجددا همان رمز را وارد کنید، بعد از کلیک روی گزینه ثبت رمز جدید، رمز عبوری که وارد کرده اید برای شما ثبت می شود و میتوانید از بخش ورود فراگیران وارد سامانه ضمن خدمت شوید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 نظرات
 1. دانشجو معلم چمران می گوید

  مقاله تون رو خودنم خیلی جامع و کامل بود، سپاس گزارم

  1. omidariyan می گوید

   سپاس از لطفتون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.