سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

وضعیت استخدام پیمانی معلمان حق‌التدریس-امکان افزایش درصد فوق‌العاده ویژه معلمان وجود نداشت

امتیاز دهید

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: احکام “فوق‌العاده ویژه معلمان” با میانگین ۲۱ درصد صادر شد و به دلیل محدودیت‌های قانونی افزایش درصدها وجود نداشت.
به گزارش فرهنگیون به نقل از خبرگزاری تسنیم، «ناصر سلیمانزاده» در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش سراسر کشور، در خصوص «ساماندهی نیروی انسانی» اظهار کرد: در رابطه با به‌کارگیری «نیروهای قرآنی، نهضت سوادآموزی و…» بخشنامه‌ای تدوین شده که تا پایان این هفته به استان‌ها ارسال خواهد شد. بر اساس این بخشنامه، تمام افرادی که «دوره‌های مهارت‌آموزی» را سپری کرده‌اند از ابتدای مهرماه استخدام خواهند شد.

وی افزود: افرادی که دوره‌های مهارت‌آموزی را تاکنون به پایان نرسانده‌اند، پس از اتمام این دوره‌ها به صورت پیمانی استخدام خواهند شد. همچنین دوره آموزشی افرادی که امسال موفق به کسب نمره حدّ نصاب در آزمون اول مردادماه 1400 شده‌اند، از اول مهرماه آغاز خواهد شد.

سلیمانزاده گفت: با تلاش همکارانم در وزارت آموزش و پرورش، احکام «فوق‌العاده ویژه معلمان» با میانگین 21 درصد صادر شد؛ به دلیل محدودیت‌های قانونی افزایش درصدها وجود نداشت و بسیاری از همکاران از ابتدای مهر ارتقاء رتبه خواهند داشت و مناطق و شهرستان‌ها به زودی احکام مربوط را صادر خواهند کرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش گفت: در برنامه‌ریزی ساماندهی نیروی انسانی، به‌کارگیری 24 ساعت در هفته معلمان حق‌التدریس توصیه و تأکید می‌شود تا بلافاصله بتوانیم حکم استخدام افرادی که مرحله سوم یا چهارم دوره‌های مهارت‌آموزی را با موفقیت سپری می‌کنند، صادر کنیم.

وی در خصوص نیروی انسانی سازمان تعلیم و تربیت گفت: نیروی انسانی «سازمان تعلیم و تربیت» با تصویب تشکیلات تفضیلی آن تأمین خواهد شد و در استان و شهرستان‌ها از ظرفیت کارشناسان بخش پیش‌دبستانی و غیردولتی کمک خواهیم گرفت. در ضمن لایحه رتبه‌بندی معلمان همچنان در حال پیگیری است و به همکاران توصیه می‌شود در صورت امکان و نیاز مناطق استمرار خدمت داشته باشند تا بتوانند از مزایای مربوط بهره‌مند شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.