سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

واکسیناسیون 90 درصد نیروهای دانشگاه فرهنگیان زمینه آموزش حضوری را مهیا نموده است

امتیاز دهید

رئیس دانشگاه فرهنگیان گفت: با واکسینه شدن 90 درصد استادان، کارکنان و دانشجو معلمان در برابر ویروس کرونا به تدریج آموزش حضوری در دانشگاه های فرهنگیان سراسر کشور آغاز و از آموزش های مجازی نیز به عنوان تلفیقی از آموزش ها استفاده خواهیم برد.

به گزارش فرهنگیون به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر در بیست و نهمین اجلاس سراسری مدیران ستادی و استانی این دانشگاه در مکان سالن اجتماعات شهید باهنر با اشاره به برگزاری کلاس های مجازی نیم سال نخست سال تحصیلی جاری، تصریح کرد: با واکسینه شدن 90 درصد استادان، کارکنان و دانشجو معلمان در برابر ویروس کرونا به تدریج آموزش حضوری در دانشگاه‌ های فرهنگیان سراسر کشور آغاز و از آموزش های مجازی نیز به عنوان تلفیقی از آموزش ها استفاده خواهیم برد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، افزود: با واکسینه شدن کلیه دانشجو معلمان، همه پردیس ها و مراکز دانشگاه‌ نیز بر اساس امکانات زیرساختی نظیر خوابگاه ‌ها و امکانات رفاهی برنامه ریزی شده به تدریج آموزش حضوری را آغاز خواهند کرد.

این مقام مسؤول، با تاکید بر اهمیت آموزش حضوری، سه عنصر یادگیرنده، یاد دهنده و تعامل دو عنصر ذکر شده با هم را حایز اهمیت خواند و گفت: آموزش های حضوری و چهره به چهره تا قبل از پاندمی شدن ویروس کرونا تنها شیوه غالب و مسلط آموزشی در کشور بود. در این روش به دلیل حضور استاد در کلاس کنش ها و واکنش‌ها و همچنین ارتباطات کلامی و غیر کلامی استاد و دانشجو معلم تنظیم و آموزش و یادگیری هم به مراتب بهتر و موثرتر اتفاق می افتاد.

وی، با مهم خواندن سواد رسانه ای ادامه داد: با شیوع ویروس کرونا و جایگزینی آموزش های غیر حضوری، سواد رسانه ای عامل مهم مهارت و توانمندی استادان برای تغییر شیوه تدریس و ارائه آموزش های مجازی به دانشجو معلمان محسوب شد.

خنیفر، از فواید آموزش های مجازی سخن گفت و خاطر نشان کرد: با توجه به برخی چالش‌های موجود در این نوع شیوه آموزش در صورت مهیا بودن زیرساخت ‌های لازم و همچنین فرهنگ سازی و بستر سازی لازم آموزش های مجازی در کنار آموزش های حضوری می تواند اثربخش واقع شود.

دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، با لازم و ضروری دانستن بهره مندی از آموزش های مجازی پس از کرونا اظهار داشت: در دوران کرونا با کسب تجاربی نو و شیوه های جدید آموزشی، شاهد اتفاقاتی بدیع در سطح دانشگاه بودیم.

رئیس دانشگاه فرهنگیان، خطاب به مدیران استانی، تصریح کرد: در دوران پساکرونا آموزش های الکترونیکی باید جزئی از سیستم آموزشی دانشگاه‌ باشد و تلفیق آموزش های حضوری و مجازی در کنار هم به کار گرفته شود.

وی، در پایان با تاکید بر اهمیت ارایه آموزش های کیفی و به هنگام به دانشجو معلمان، یادآور شد: دستاوردهای کسب شده طی مدت زمان 19 ماه مواجهه با ویروس کرونا به ما نشان داد که تلفیق و بهره مندی از آموزش های حضوری و الکترونیکی در دانشگاه فرهنگیان یک ضرورت است

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.