سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

اعلام شروط استخدام معلمان غیر رسمی

5/5 - (1 امتیاز)

به گزارش فرهنگیون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، ناصر سلیمان‌زاده رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری درباره وضعیت تعیین تکلیف وضعیت استخدام معلمان حق‌التدریس، آموزشیاران نهضت و مربیان پیش‌دبستانی قبل از سال ٩٢ اظهار کرد: در مجموع و تاکنون ٧٢ هزار نفر در دوره مهارت‌آموزی شرکت کرده و تعیین تکلیف شده‌اند.
او ادامه داد: ١٢ هزار نفر هم در آزمونی که اخیرا برگزار شد، پذیرفته شده اند و به زودی دوره‌های مهارت‌آموزی آن‌ها آغاز خواهد شد.
رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری گفت: به محض اعلام اسامی از سوی استان‌ها دوره‌های مهارت‌آموزی آغاز خواهد شد.
لیمان‌زاده با اشاره به اینکه در مجموع ٨۵ هزار معلم تعیین تکلیف می‌شوند، بیان کرد: این افراد بعد از طی کردن دوره‌های مهارت‌آموزی و پذیرفته شدن در آزمون جامع پایانی امکان حضور در کلاس‌های درس را پیدا می‌کنند.
او شرط دیگر برای فعالیت این معلمان در کلاس‌های درس را اعلام نیاز استان‌ها عنوان کرد و گفت: به طور مثال اگر در استانی امسال مازاد نیروی ابتدایی داشته باشیم، در آن استان جذب نیروی جدید دوره ابتدایی نداریم و و در صورت نیاز به استانی دیگر ارجاع داده می‌شود. همچنین به‌کارگیری برخی از این معلمان به سال ١۴٠١ موکول خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.