سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

اعلام زمان و نحوه ارسال آثار به «جشنواره علمدار»

امتیاز دهید

اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، زمان برگزاری و نحوه ارسال «دومین جشنواره فرهنگی هنری علمدار» را با مشارکت دانش‌آموزان و فرهنگیان کشور و مدارس ایرانی خارج از کشور، اعلام کرد.

به گزارش فرهنگیون به نقل از ایسنا، بر اساس این گزارش، گسترش و تعمیق فرهنگ ایثار، مقاومت و شهادت؛ معرفی اسوه ایثار، اخلاص و عمل برای نسل جوان و نوجوان کشور؛ صیانت از میراث ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی به عنوان مدرسه و مکتب درس‌آموز؛ بازنمایی حقیقی از تصویر آن شهید آسمانی به مثابه نمادی از هم پیوستگی و همدلی آحاد جامعه ایرانی و امت اسلامی با هر سلیقه و گرایشی؛ معرفی آثار فرهنگی و هنری دانش‌آموزان و فرهنگیان مستعد، علاقمند و تقدیر از آن‌ها از جمله اهداف برگزاری این جشنواره است.

بر این اساس، «آموزه‌ها و آداب تعلیم وتربیت اسلامی در مکتب شهید سلیمانی»؛ «روش‌های تربیتی کودکان و نوجوانان در مکتب شهید سلیمانی»، «ولایت پذیری و ولایت مداری در مکتب شهیدسلیمانی»، «شهید سلیمانی و فرزندان شهدا»، «شهید سلیمانی و احترام به پدر و مادر»، «شهید سلیمانی و دفاع مقدس»، «شهید سلیمانی و گام دوم انقلاب»، «آموزه‌های شهید سلیمانی پیرامون سبک زندگی ایرانی – اسلامی» و «معلم و مربی تراز جمهوری اسلامی در مکتب شهید سلیمانی» از جمله محورها و موضوعات برگزاری این جشنواره است.

شایان ذکر است؛ رشته‌های این جشنواره در بخش فرهنگیان نمایشنامه‌نویسی، فیلم کوتاه، شعر، در بخش دانش‌آموزان دوره اول و دوم ابتدایی نقاشی، خط تحریر، در بخش متوسطه دوره اول عکاسی و در بخش متوسطه دوره دوم نقاشی دیجیتال، داستانک و شعر خواهد بود. زمان ارسال آثار به این جشنواره، از ۱۵ مهرماه تا ۱۵ آذرماه ۱۴۰۰ است و دانش آموزان می توانند آثار خود را از طریق شبکه شاد و در «کانال علمدار» بارگذاری و ارسال کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.