سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

اختصاص برنامه‌هایی در شبکه شاد به فرهنگیان بازنشسته

امتیاز دهید

صافی با اشاره به بهره‌مندی از تجارب سالمندان و بازنشستگان در زمینه های مختلف آموزشی وتربیتی، از اختصاص برنامه‌هایی در شاد به این قشر خبر داد.
به گزارش فرهنگیون به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد صافی مشاور وزیر در امور بازنشستگان ضمن تبریک «هفته تکریم سالمندان»، اظهار کرد: «سالمندی» فرصت است نه تهدید؛ اگرانسان در جوانی سبک زندگی سالمی داشته باشد، در دوران سالمندی می‌تواند موفقیت را تجربه کند.

او افزود: با برنامه ریزی‌های منطقی در دوران جوانی، می‌توانیم در دوران بازنشستگی از سلامت جسمانی، روانی، اجتماعی و معنوی خوبی برخوردار باشیم.

صافی ادامه داد: سرشماری‌های انجام شده در کشور نشان می‌دهد که تعداد سالمندان در ایران رو به افزایش است، بنابراین موضوع و مسائل سالمندان از موضوعات مهم کشور بوده و خواهد بود و از این رو شورایی تحت عنوان «شورای عالی سالمندان» در ایران تشکیل شده که وزرای متعددی از جمله وزیر آموزش و پرورش، در این شورا عضو هستند.

مشاور وزیر در امور بازنشستگان تصریح کرد: با تلاش‌های گسترده، برای اولین بار «سند ملی سالمندان»، از سوی دبیرخانه شورای ملی سالمندان تصویب شده و از سوی سازمان برنامه و بودجه و معاون رییس جمهور برای اجرا به تمام وزارتخانه‌ها و نهاد‌ها ابلاغ شده است.

او افزود: «ارتقای سطح فرهنگی جامعه در خصوص پدیده سالمندی»، «توانمندسازی سالمندان»، «حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سالمندان»، «تقویت حمایت‌های اجتماعی برای ارتقای سرمایه اجتماعی»، «توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز در امور سالمندان» و «تعیین منابع مالی پایدار برای نظام حمایتی از سالمندان» از اهداف مهم ذکر شده در این سند، است.

صافی تصریح کرد: این دستاورد، نقطه عطفی در جهت توجه به بازنشستگان در دوره سالمندی است. هم اکنون برنامه‌های مختلفی برای توجه به بازنشستگان و سالمندان تدارک دیده شده از جمله: دریافت تجارت بازنشستگان و افرادی که در آستانه بازنشستگی هستند تا بتوانیم از این افراد با تجربه در راستای اجرای سندتحول آموزش و پرورش استفاده کنیم.

مشاور وزیر در امور بازنشستگان اظهار کرد: توجه به بازنشستگان در برنامه شاد هم مورد تأکید قرار گرفته است و مقرر شده برخی برنامه‌های شاد به گونه‌ای باشد که بازنشستگان هم بتوانند در این برنامه‌ها مشارکت کرده و تجارب خود را مطرح کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.