سایت جامع فرهنگیان و آموزش و پرورش

آغاز توزیع کتاب‌های درسی در مدارس از 20 شهریور

5/5 - (1 امتیاز)

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در همه‌ی مقاطع تحصیلی از 20 شهریور در مدارس آغاز می‌شود.
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، محمد علوی‌تبار با تأکید بر اینکه امسال مشکل کمبود کتاب درسی در هیچ پایه‌ای نخواهیم داشت، اظهار کرد: بیش از 146 میلیون جلد کتاب درسی چاپ شده و آماده‌ی توزیع است. امسال همه‌ی کتاب‌ها در مدارس توزیع می‌شود و هیچ کتابی در کتاب فروشی‌ها فروخته نخواهد شد.
وی افزود: تاکنون 10 میلیون و 352 هزار دانش‌آموز یعنی حدود 95 درصد دانش‌آموزان میان پایه و 1 میلیون و 711 هزار دانش‌آموز پایه‌های‌ اول، هفتم و دهم نیز کتاب‌های درسی خود را به‌صورت اینترنتی خریداری کرده، اما هنوز 3 میلیون دانش‌آموز نسبت به خرید اینترنتی کتاب‌های درسی خود اقدام نکرده‌اند.

معاون سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی بیان داشت: دانش‌آموزانی که تاکنون کتاب‌های درسی خود را خریداری نکرده‌اند تا 15 شهریور مهلت دارند که با ورود به سامانه‌ی IRTEXTBOOK.IR به خرید کتاب درسی خود اقدام کنند.
وی گفت: خرید کتاب درسی نیازمند ثبت نام دانش‌آموزان در سامانه‌ی “پادا” و مشخص شدن مدرسه‌ی محل تحصیل آنهاست و در صورتی‌که دانش‌آموزی در این سامانه ثبت نام نکند موفق به خرید کتاب درسی هم نخواهد شد.
معاون سازمان پژوهش افزود: دانش‌آموزانی که مدرسه‌ی محل تحصیل خود را تغییر داده‌اند تا 31 شهریور فرصت دارند به اصلاح نشانی مدرسه‌ی محل تحصیل خود اقدام کنند.

علوی‌تبار در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما گفت: توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان ایرانی در خارج از کشور نیز آغاز و در برخی کشور‌ها نیز توزیع به‌طور کامل انجام شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.